Wiele osób marzy o tym, by móc pływać jachtem po najpiękniejszych jeziorach i spędzać aktywnie czas na wodzie. Do tego jednak wymagane są odpowiednie uprawnienia, a więc uzyskanie patentu żeglarskiego, ale z naszą pomocą zdobycie go stanie się znacznie łatwiejsze, a także przyjemniejsze. Oferujemy szkolenia dla wszystkich pasjonatów żeglarstwa, które łączą w sobie niezbędną wiedzę teoretyczną oraz dużą dawkę praktyki. Wystarczy kilka dni z nami, by móc otrzymać patent żeglarski, a jednocześnie przeżyć niezapomnianą przygodę.

Kursy na patent żeglarski w Sailor Merry

Organizujemy kursy pozwalające uzyskać patent żeglarski, który jest niezbędny do prowadzenia jachtów żaglowych (także z pomocniczym napędem mechanicznym) po wodach śródlądowych, jak również jednostek o maksymalnej długości kadłuba 12 m w przypadku pływania po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych w strefie do 2 Mm od brzegu w porze dziennej. Z tego względu nasze szkolenia obejmują wykłady, zajęcia praktyczne z manewrowania jachtem na żaglach i silniku, a także prace bosmańskie.

Zdobądź upragniony patent żeglarski z nami!

W Sailor Merry prowadzimy szkolenia na patent żeglarski zarówno przeznaczone dla dorosłych pasjonatów, jak i młodzieży, która chce nie tylko zdobyć uprawnienia, ale też wspaniale spędzić wakacje. Podczas kursów pływamy szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich, odwiedzając wiele portów, a ponadto zapewniamy kursantom dodatkowe atrakcje jak ogniska czy koncerty szantowe oraz mnóstwo wyjątkowych wspomnień. Zapisz się na kurs na patent żeglarski!

Patent żeglarski – przepustka do niezapomnianych wrażeń

Naszą pasją są rejsy po morzach, oceanach oraz jeziorach, dlatego chętnie dzielimy się swoimi doświadczeniami i wiedzą, organizując szkolenia przygotowujące do uzyskania patentu żeglarskiego. Staramy się łączyć przyjemne z pożytecznym, z tego względu gwarantujemy, że poza nauką przeżyjesz fantastyczną przygodę, a także odwiedzisz wyjątkowe miejsca nad mazurskimi wodami. Przygotujemy Cię do egzaminu na sternika jachtu, po którego zdaniu będziesz mógł samodzielnie wypożyczać jednostki oraz żeglować, jak również pracować jako członek załogi pokładowej. Dzięki naszej pomocy spełnisz swoje marzenia i w przyszłości zabierzesz bliskich na niezapomniane wakacje.

Jak wyglądają nasze kursy?

Proponujemy podstawowy, siedmiodniowy kurs poprzedzający zdobycie patentu żeglarskiego. W trakcie kilku dni weźmiesz udział w wykładach oraz zyskasz umiejętności praktyczne dotyczące np. manewrowania jachtem z silnikiem bądź na żaglach. Ponadto zapoznasz się z pracami bosmańskimi związanymi z wykonywaniem drobnych robót na pokładzie. Dla osób, które skończyły już naukę od podstaw i chcą dalej doskonalić swoje umiejętności, przygotowaliśmy trening dodatkowy, czyli rejs doszkalający na Mazurach. Poza nim polecamy także szkolenie na sternika motorowego. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółowych informacji dotyczących kursów. Z nami patenty żeglarskie będą na wyciągnięcie ręki!