Rozpoczynasz swoją przygodę z żeglarstwem i chcesz sprawdzić swoje dotychczasowe umiejętności? Zależy Ci na uzyskaniu patentu żeglarza jachtowego, aby móc swobodnie wypłynąć w rejs? Jeśli tak — świetnie się składa! Zajmujemy się organizacją specjalnych kursów, które pozwolą Ci zapoznać się z dokładną obsługą jachtu, a także sprawią, że zdobędziesz odpowiednią praktykę. Wszystkie szkolenia złożone są z części teoretycznej oraz praktycznej. Wykwalifikowani sternicy nauczą Cię wykonywania manewrów na żaglach i na silniku. Ponadto dowiesz się, jak dobrze zrobić check-in na jachcie czarterowym oraz jak obsługiwać urządzenia i instalacje jachtowe. Na zajęciach doświadczysz na własnej skórze, jak to jest chwycić ster i wyruszyć w nieznane!

Jakie uprawnienia zyskasz dzięki patentowi żeglarza jachtowego?

Starając się o patent żeglarza jachtowego, musisz mieć ukończone 14 lat, a także zdać egzamin państwowy. Do takiego sprawdzianu przygotuje Cię jeden z naszych kursów: szkolenie żeglarskie dla młodzieży lub tygodniowy kurs żeglarski na Mazurach. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku otrzymasz patent, który będzie Cię upoważniał do prowadzenia jachtów żaglowych po wodach śródlądowych bez ograniczeń długości kadłuba, oraz jachtów o długości kadłuba do 12 metrów — po morskich wodach w odległości 2 mil morskich od brzegu w porze dziennej. Jeśli jesteś zainteresowany zdobyciem takich uprawnień — skontaktuj się z nami już dziś!

Kursy na patent żeglarza jachtowego dla początkujących

Kurs na patent żeglarza jachtowego organizowany w Sailor Merry to idealny wybór dla początkujących żeglarzy dopiero wkraczających w świat samodzielnej obsługi jachtów, ale także dla osób, które dysponują już podstawowym doświadczeniem. Patent ten jest bowiem najbardziej podstawowym typem uprawnień możliwym do zdobycia, dlatego stanowi nieodłączny — a najczęściej po prostu pierwszy — krok dla wszystkich marzących o przemierzaniu wód śródlądowych lub morskich. Co więcej, udokumentowanie swojej wiedzy i umiejętności za pomocą patentu żeglarza jachtowego zazwyczaj stanowi też wstęp do ubiegania się o kolejne, bardziej zaawansowane uprawnienia (choć posiadanie go nie jest wymagane do dalszej nauki).

Podejście do egzaminu i zdobycie patentu żeglarza jachtowego

Należy wspomnieć, że podejście do egzaminu na patent żeglarza jachtowego nie wymaga obowiązkowo odbycia kursu. Niemniej jednak warto skorzystać z oferty profesjonalnego szkolenia organizowanego przez wykwalifikowanych instruktorów, takich jak specjaliści z Sailor Merry, podczas którego zdobędzie się kompletną wiedzę, wszystkie niezbędne umiejętności, doskonale przygotuje do zadań egzaminacyjnych, a w przypadku żeglarzy z pierwszymi doświadczeniami — prawidłowo uporządkuje posiadane informacje. Zaświadczenie otrzymane po zdanym egzaminie należy zaś przesłać pocztą do siedziby Polskiego Związku Żeglarskiego, aby uzyskać patent żeglarza jachtowego. Zapisz się na nasz kurs już dziś!